CHUDZIKOWSKI

Kancelaria Prawna

zapraszamy

Kancelaria

Kancelaria Prawna Chudzikowski specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej Przedsiębiorców oraz pomocy prawnej Klientom indywidualnym, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i potrzebują pomocy prawnej w sprawach prywatnych. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i analizowane jest przez zespół doświadczonych prawników. Cechuje nas elastyczne i niekonwencjonalne podejście do konstrukcji prawnych co, wraz z dużą skutecznością, pozwala nam się cieszyć zadowoleniem Klientów.

Nasze wieloletnie doświadczenie, stałe doskonalenie zawodowe oraz duże zaangażowanie w prowadzone sprawy gwarantuje Klientom najlepszą obsługę, a nam pozwala cieszyć się świetnymi wynikami, co skutkuje rozpoznawalnością marki i lojalnością naszych Klientów.

Kancelaria Prawna Chudzikowski łączy praktykę i doświadczenie z szeroką wiedzą teoretyczną, profesjonalizmem oraz rzetelnością w prowadzeniu spraw. Od wielu lat doradzamy naszym Klientom w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego, gospodarczego, handlowego odszkodowawczego, dotyczącego nieruchomości oraz egzekucyjnego. W ramach prowadzonej działalności zapewniamy reprezentację przed sądami i innymi instytucjami, prowadzenie negocjacji i mediacji, sporządzanie projektów umów i innych aktów prawnych, a także doradztwo prawne oraz sporządzanie opinii prawnych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferowanych przez nas usług oraz do współpracy. Liczymy, iż z czasem obdarzą nas Państwo podobnym zaufaniem, jakim na co dzień obdarzają nas nasi dotychczasowi Klienci.REFERENCJE

 • Współpracujemy z Kancelarią Prawną Chudzikowski od wielu lat. Szczególnie doceniamy proces przekształcenia naszej firmy w Spółkę Akcyjną oraz wprowadzenie na rynek New Connect Giełdy Papierów Wartościowych.

  BPX Spółka Akcyjna, Warszawa
 • W dotychczasowej współpracy prawnicy Kancelarii zaprezentowali wysoki poziom fachowości w realizacji zleconych zadań, wykazując się gruntowną znajomością zagadnień prawa gospodarczego i finansowego. Oprócz rzetelności i terminowości, szczególną zaletą Kancelarii jest przejawianie inicjatywy na wielu płaszczyznach i przedstawienie własnych koncepcji rozwiązań.

  MULTIFINANSE SP. Z O.O. Wrocław
 • Doskonała obsługa, profesjonalizm i szybkość działania. Zdecydowanie polecamy.

  SeaAdventure, Poznań
 • Wieloletnia współpraca z radcą prawnym Tomaszem Chudzikowskim pozwala spółce Compta na eliminowanie ryzyka prawnego w prowadzonej działalności gospodarczej, przy jednoczesnej pewności świadczenia usług prawnych na najwyższym poziomie.

  COMPTA Spółka Akcyjna, Wrocław
 • Z pełnym przekonaniem rekomendujemy Kancelarię Prawną Chudzikowski jako kompetentnego, solidnego i odpowiedzialnego Partnera do współpracy w zakresie kompleksowego świadczenia usług prawniczych.

  AVENIR MEDICAL SPÓŁKA KOMANDYTOWO – AKCYJNA, Wrocław
 • Z czystym sumieniem polecam Kancelarię prawną mecenasa Tomasza Chudzikowskiego. Kancelaria także reprezentowała mnie w trudnej sprawie rozwodowej, z orzekaniem o winie, w sądzie pierwszej instancji jak i w sądzie apelacyjnym po wniesieniu zaskarżenia wyroku przez byłego już męża. Obie sprawy przebiegły pomyślnie

  Dorota S.

Klienci indywidualni

Oferujemy swoim Klientom prowadzenie spraw z zakresu:

Prawo bankowekredyty frankowe ,Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego UNWW, analiza umów i dochodzenie roszczeń przed sądami

Prawo cywilne – sprawy o zapłatę, upadłości konsumenckie, zobowiązania, windykacja należności, odszkodowanie i zadośćuczynienie w sprawach dotyczących szkód osobowych i majątkowych, umowy.

Prawo rodzinne – Sprawy o rozwód i separację, alimenty, o podział majątku wspólnego rozwiedzionych małżonków,

Prawo spadkowe – testamenty, zachowek, sprawy o stwierdzenie nabycia i dział spadku – również połączony ze zniesieniem współwłasności, o zabezpieczenie spadku i spis inwentarza, o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia, dotyczących zapisu, polecenia, długów spadkowych, ustalenia masy spadkowej (jakie przedmioty weszły do spadku), sposobu przyjęcia spadku (wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza), odrzucenia spadku i zrzeczenia się dziedziczenia.

Prawo budowlane i nieruchomości – zniesienie współwłasności, zasiedzenie, służebności, hipoteka, obsługa inwestycji, sprawy sądowe i administracyjne.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie – szkody na osobie np. koszty leczenia – zarówno zwrot kosztów już poniesionych, jak i nałożenie na osobę zobowiązaną do naprawienia szkody obowiązku wyłożenia z góry kosztów potrzebnych na leczenie, zwrot kosztów opieki nad osobą poszkodowaną, zadośćuczynienie za krzywdę, renta z tytułu zwiększonych potrzeb, renta z tytułu utraconych zarobków, wypadki komunikacyjne (firmy ubezpieczeniowe), wypadki przy pracy, błędy medyczne.

KLIENCI BIZNESOWI

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną Przedsiębiorców na każdym etapie i we wszystkich aspektach ich działalności. Pomagamy od momentu powstania pomysłu na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, przez założenie firmy (SJ, SK, SKA, SP. Z O.O., S.A.), przekształcenie jej w dowolną spółkę prawa handlowego włącznie z przekształceniem jej w Spółkę Akcyjną i wprowadzeniem jej na Giełdę Papierów Wartościowych. Mamy duże doświadczenie w łączeniu podmiotów, wprowadzaniu nowych inwestorów do już funkcjonujących spółek oraz ich całościowej sprzedaży. Z sukcesem pomagamy naszym klientom przy fuzjach i przejęciach.

Założenie działalności gospodarczej, zmiany w KRS, przekształcanie, łączenie i podział spółek, wprowadzenie na giełdę i obsługę S.A., a w razie potrzeby likwidacja spółek prawa handlowego, przeprowadzenie postępowania upadłościowego

Przygotowywanie projektów aktów wewnętrznych spółek, przygotowanie i prowadzenie posiedzeń organów spółek, przygotowywanie projektów umów oraz opiniowanie umów już funkcjonujących w obrocie,

Windykacja należności, dochodzenie roszczeń i postępowanie egzekucyjne,

Udzielanie ustnych lub pisemnych opinii prawnych, przeprowadzanie audytów i szkoleń, prowadzenie negocjacji, reprezentowanie Klienta w postępowaniu sądowym i przed urzędami,

Obsługę prowadzimy w języku polskim oraz angielskim.

KREDYTY FRANKOWE - SPRAWY PRZECIWKO BANKOM

Prześlij nam umowę kredytową, a dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy

Formy współpracy

Kancelaria uwzględnia następujące formy współpracy i wynagrodzenia:

I. Dla OSÓB FIZYCZNYCH, które przychodzą do nas w swoich prywatnych sprawach, stosujemy system wynagrodzenia indywidualnego, gdzie wynagrodzenie ustalane jest oddzielnie dla każdej ze zleconych usług. Dotyczy to ustnych porad prawnych, analiz dokumentów, pisemnych opinii, raportów, reprezentacji w negocjacjach, sporządzenia pozwu, zażalenia, apelacji i innych pism procesowych oraz zastępstwa procesowego przed sądami wszystkich instancji.

II. Znaczacą część Klientów Kancelarii stanowią KLIENCI BIZNESOWI, zarówno przedsiębiorcy indywidualni jak również spółki osobowe oraz kapitałowe. Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną spółek i innych podmiotów gospodarczych, a w tym: udzielanie porad prawnych, pomoc prawna przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, analiza i ocena ryzyka oraz sporządzanie umów związanych z prowadzoną działalnością, audyty prawne, udział i doradztwo w negocjacjach biznesowych, reprezentacja przed sądami, urzędami, instytucjami, sporządzanie aktów wewnątrzorganizacyjnych, weryfikacja sytuacji formalno-prawnej kontrahentów Klienta, windykacja, udział w przekształceniu, łączeniu czy sprzedaży spółek.

Formy wynagrodzenia dla Klientów biznesowych:

Wynagrodzenie ryczałtowe – stanowi ono określoną z góry kwotę wynagrodzenia, w ramach której kancelaria wykonuje umówioną z Klientem usługę prawną niezależnie od ilości przepracowanych godzin. Honorarium Kancelarii ustalane jest indywidualnie (przy stałej obsłudze jako stała stawka miesięczna) lub za prowadzenie sprawy (przy jednorazowym zleceniu).

Wynagrodzenie godzinowe – stanowi ono sumę godzin przeznaczonych na wykonanie zlecenia mnożonych przez ustaloną indywidualnie stawkę godzinową i regulowane jest po wykonaniu usługi.

Wynagrodzenie mieszane – jest połączeniem dwóch powyższych, stosowane np. w momencie, gdy potrzeba pomocy prawnej Przedsiębiorcy przekracza umówiony z Klientem ryczałt. Do kwoty ryczałtu doliczone zostają wtedy godziny dodatkowej pracy prawników.

NAJNOWSZE PORADY

Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu na korzyść osób, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich

Kolejna wygrana sprawa frankowa

Kancelaria Porady Kontakt Nasz sukces — kolejna wygrana sprawa frankowa 28 października 2020 r. w sprawie przeciwko Santander Bank Polska…

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Chudzikowski

tel: 71 333 90 90


email: kancelaria@chudzikowski.pl

Plac Powstańców Śląskich 8/3
53-314 Wrocław

DANE DO FAKTURY:
Tomasz Chudzikowski
Pl. Powstańców Śląskich 8/3
53-314 Wrocław
NIP 611-178-31-61

Nr konta Santander 11 1910 1048 2415 0006 8154 0001