Projekt umowy quoad usum — przykładowa umowa o podział nieruchomości do korzystania

Umowa o podział do korzystania — do czego służy?

W sytuacji gdy własność nieruchomość przypada więcej niż jednej osobie podstawową regulacją określającą sposób korzystania z niej jest art. 206 kodeksu cywilnego, który stanowi:

Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli.

Wspólne zarządzenia nieruchomością prowadzi niekiedy do konfliktów. Jednym ze sposobów uregulowania korzystania z nieruchomości przez współwłaścicieli jest zawarcie pozakodeksowej umowy tzw. umowy quoad usum, czyli umowy o podział do korzystania z nieruchomości. W umowie można określić, z jakiej oznaczonej części nieruchomości będzie korzystał każdy ze współwłaścicieli z wyłączeniem innych współwłaścicieli.

Poniżej zamieszczamy wypracowany przez nas wzór umowy o podział nieruchomości do korzystania. W umowie mogą być zamieszczone również dodatkowe uzgodnienia między współwłaścicielami co do sposobu korzystania z nieruchomości. Więcej na temat umowy quoad usum napisaliśmy w artykule „Czym jest podział nieruchomości?”.

Umowa quoad usum: przykładowa umowa o podział nieruchomości do korzystania.

Umowa o podział nieruchomości do korzystania — pomoc prawna

Kancelaria Prawna Chudzikowski oferuje kompleksową obsługę prawną. Pomożemy Ci w sporządzeniu umowy o podział nieruchomości do korzystania albo zweryfikujemy czy przygotowana umowa w sposób należyty zabezpiecza Twoje interesy. Napisz do nas kancelaria@chudzikowski.pl lub zadzwoń 71 333 90 90.

Skontaktuj się z nami

Adres

Plac Powstańców Śląskich 8/3 
53-314 Wrocław

Dane do faktury

Kancelaria Chudzikowski S.K.A.
NIP 899-291-43-44
Pl. Powstańców Śląskich 8/3 53–314 Wrocław

Odwiedź nas na Facebooku

Nr konta w Nest Banku 24 2530 0008 2041 1071 5731 0001

    * Pola wymagane

    Kancelaria Chudzikowski S.K.A. | kontakt: kancelaria@chudzikowski.pl | 2023 © all rights reserved

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.