Chudzikowski: prawo medyczne

Zespół prawa medycznego

W naszej pracy skupiamy się na świadczeniu pomocy prawnej z zakresu szeroko rozumianego prawa medycznego. To dziedzina, w której łączą się normy prawne z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego i prawa administracyjnego. Prawo medyczne reguluje prawa i obowiązki lekarzy a także innych osób zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia oraz pacjentów.

Wśród naszych prawników znajdują się radcowie prawni posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych (zarówno publicznych jak i prywatnych placówek medycznych).

Pomagamy podmiotom leczniczym, lekarzom wykonującym zawody medyczne, a także innym podmiotom z sektora ochrony zdrowia w sprawach związanych z prowadzoną przez nich działalnością leczniczą (w tym w zakresie prawa pracy, prawa handlowego, prawa cywilnego i innych). Kancelaria zajmuje się sprawami medycznymi na terenie całej Polski.

Do kogo skierowana jest oferta

Nasza oferta skierowana jest do lekarzy, lekarzy dentystów, podmiotów medycznych (klinik, przychodni, szpitali). Swoje usługi świadczymy również pacjentom oraz przedstawicielom innych zawodów medycznych – pielęgniarkom, położnym, rehabilitantom, ratownikom.

Zakres pomocy prawnej świadczonej podmiotom medycznym

Referencje

Prawo medyczne

Prowadzenie działalności z zakresu usług medycznych (zaczynając od jednoosobowych praktyk lekarskich czy pielęgniarskich, a na dużych klinikach czy szpitalach – także w zakresie medycyny estetycznej – kończąc) jest sporym wyzwaniem organizacyjnym i prawnym. Wymaga sprawnego poruszania się wśród stale nowelizowanych przepisów prawa. W celu zabezpieczenia Państwa działalności od strony prawnej, nasza Kancelaria wydzieliła wyspecjalizowany zespół profesjonalnych prawników zajmujących zagadnieniami dotyczącymi prowadzenia działalności w sferze medycznej.

Polskie prawo medyczne jest wyjątkowo skomplikowane i aby skutecznie się w nim poruszać wymagane jest przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, a także bieżące kształcenie w tym kierunku. Postawiliśmy więc przede wszystkim na prawników z kilkunastoletnim doświadczeniem w tym zakresie, a także ekspertów dokształcających się specjalnie w tym kierunku. Nasz zespół prawa medycznego pomoże Państwu nie tylko założyć działalność medyczną, ale i zapewni Państwu bezpieczne – pod kątem prawnym – świadczenie usług medycznych.

Naszym zadaniem jest nie tylko prawne zabezpieczenie prowadzonej działalności w zakresie usług medycznych, ale także reprezentacja Państwa interesów w sądach powszechnych, sądach administracyjnych a także przed innymi organami. W skład zespołu prawa medycznego wchodzą również doświadczeni cywiliści i karniści, co ma szczególne znaczenie dla postępowań karnych i odszkodowawczych.

Stworzony dla podmiotów udzielających świadczeń medycznych zespół prawników składa się nie tylko z prawników posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów leczniczych czy doświadczenie procesowe, ale także z profesjonalistów specjalizujących się w zagadnieniach dotyczących sfery biznesowej. Nie można zapominać, że działalność medyczna – jak każda działalność gospodarcza – ma na celu generowanie zysków. I chociaż pacjent i jego dobro zawsze stoją na pierwszym miejscu, to jednak świadczenie usług medycznych prowadzone jest również w celach zarobkowych. 

Specjalizujemy się także w zagadnieniach z zakresu prawa pracy, które osobom zarządzającym podmiotami leczniczymi niejednokrotnie sprawiają duże trudności. Przepisy prawa zobowiązują do tworzenia odpowiednich regulaminów czy procedur, nie wskazując przy tym jak to zrobić i jakie zapisy zawrzeć, aby uwzględnić interes zarówno pracodawcy, jak i pracownika.

Mamy również świadomość, że prowadzenie działalności w zakresie usług medycznych to nie tylko zagadnienia ściśle prawne. Dlatego też, aby kompleksowo rozwiązać konkretne zagadnienie na bieżąco współpracujemy z lekarzami, ratownikami medycznymi czy specjalistami z zakresu RODO, IT i innych specjalizacji.

Jesteśmy nastawieni na wskazywanie Państwu konkretnych rozwiązań prowadzących do zminimalizowania ryzyka prawnego. Nasi prawnicy podpowiedzą Państwu jakich zachowań unikać przy prowadzeniu działalności medycznego, aby w przyszłości uniknąć wielu problemów.

Skontaktuj się z nami

Adres

Pl. Powstańców Śląskich 8/3 
53-314 Wrocław

Dane do faktury

Kancelaria Chudzikowski S.K.A
NIP: 899-291-43-44
Pl. Powstańców Śląskich 8/3
53–314 Wrocław

Numer konta bankowego

24 2530 0008 2041 1071 5731 0001

Odwiedź nas na Facebooku

    * Pola wymagane

    W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (tzw. „RODO”) informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Chudzikowski S.K.A., adres: Plac Powstańców Śląskich 8/3, 53-314 Wrocław, NIP: 8992914344. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia dla Państwa pomocy prawnej. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, jednakże ich brak uniemożliwia świadczenie dla Państwa pomocy prawnej.

    Kancelaria Chudzikowski S.K.A. | kontakt: kancelaria@chudzikowski.pl | 2023 © all rights reserved |polityka prywatności

    Call Now Button