Dobry prawnik od franków — jak wybrać kancelarię od kredytów frankowych?

„Prawnik franki 2022”, „dobry prawnik od franków” to pytania coraz częściej pojawiające się w wyszukiwaniach Google. Od czasu orzeczenia TS UE z 2019 roku ilość spraw frankowych zaczęła gwałtownie rosnąć. Ponadto wszystko wskazuje na to, że 2022 rok, podobnie jak rok 2021, będzie dla frankowiczów przełomowy pod wieloma względami. Jak podaje portal bankier.pl, w II kwartale 2021 roku liczba postępowań sądowych przeciwko bankom udzielającym kredytów frankowych wyniosła ponad 38 tysięcy. Co ważniejsze, znacznej większości frankowiczów udaje się anulować kredyt we frankach. Jednak osiągnięcie takiego sukcesu wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak znaleźć prawnika od franków, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze? Poniżej przedstawiamy pięć punktów, które warto mieć na uwadze podczas szukania odpowiedniej kancelarii dla frankowiczów.

Rok 2021 był jak do tej pory najlepszym rokiem frankowiczów.
Rok 2021 był jak do tej pory najlepszym rokiem frankowiczów.

1. Upewnij się, że rozmawiasz z adwokatem lub radcą prawnym

Na rynku pojawiła się znaczna ilość podmiotów oferujących pomoc w sprawach kredytów frankowych. Jednak wiele z nich nie posiada statusu kancelarii radcy prawnego ani kancelarii adwokackiej. Co ważne, funkcję naszego reprezentanta w sądzie może sprawować jedynie radca prawny lub adwokat. Oznacza to, że spółki z o.o. oferujące pomoc, są często jedynie pośrednikiem pomiędzy klientem a prawnikiem. Jednak opłaty pobierane przez firmy tego typu mogą znacznie uszczuplić naszą kieszeń. Dlatego warto zwrócić się bezpośrednio do kancelarii oferującej pomoc frankowiczom. Warto również wspomnieć, że jeśli zdecydujemy się wybrać kancelarię prawną dla frankowiczów, będziemy mieli znacznie łatwiejszy kontakt z prawnikiem.

Kolejnym plusem działającym na korzyść kancelarii frankowych jest obowiązek posiadania przez adwokatów i radców prawnych ubezpieczenia OC. Jest to ubezpieczenie, które w swoim zakresie obejmuje między innymi ich odpowiedzialność cywilną prawnika wobec klienta. Co to oznacza dla nas? Załóżmy, że prawnik podczas prowadzenia naszej sprawy frankowej dokonał rażących zaniechań, przez co wyrządził nam szkodę. W takim wypadku my, jako klient kancelarii frankowej, mamy prawo do wyegzekwowania rekompensaty w ramach OC. W przypadku korzystania z pomocy spółek z o.o. zajmujących się kredytami CHF nie jesteśmy zabezpieczeni w podobny sposób.

2. Sprawdź doświadczenie prawnika oferującego pomoc frankowiczom

Kredyty frankowe stały się bardzo głośną sprawą. Orzeczenie TSUE w sprawie państwa Dziubaków napełniło wiele osób optymizmem. Niektórym dało też wrażenie, że unieważnienie kredytów frankowych stanie się łatwe. W związku z tym także niektórzy adwokaci i radcowie prawni niemający wcześniej doświadczenia w sprawie kredytów frankowych otwarli się na tę specjalizację. Nie należy jednak ulegać złudzeniom: dobre przeprowadzenie sprawy frankowej nadal jest długim i żmudnym procesem. Dlatego niezwykle ważne jest sprawdzenie czy prawnik, którego chcemy wybrać, oferuje pomoc frankowiczom od niedawna. Z reguły adwokaci i radcowie prawni, którzy zajmują się sprawami frankowymi od kilku lat, będą bezpieczniejszym wyborem. Część radców prawnych i adwokatów, którzy prowadzili sprawy dotyczące kredytów frankowych przed głośnym orzeczeniem TSUE, osiągali sukcesy pomimo z reguły nieprzychylnego frankowiczom orzecznictwa. 

3. Miej pewność, że prawnik skupi się na Twojej sprawie

Wielkość kancelarii nie jest wyznacznikiem jej jakości. Część kancelarii zajmujących się sprawami frankowymi chwali się znaczną ilością prowadzonych spraw. Jednak oznacza to, że prawnik prowadzący wiele spraw dotyczących kredytów CHF musi każdej z nich poświęcić jak najmniej czasu. Taka taktyka może być skuteczna w przypadku prowadzenia stosunkowo prostych spraw o unieważnienie umowy kredytowej. Należy jednak pamiętać, że nieraz sprawy frankowe są skomplikowane, czego nie ułatwiają frankowiczom banki, które próbują chronić się przed stratami. Dlatego przed oddaniem sprawy adwokatowi lub radcy prawnemu powinniśmy się zastanowić, wybór jakiej kancelarii przyniesie nam największe korzyści.

4. Nie musisz wybierać kancelarii frankowej ze swojego miasta

„Kancelaria dla frankowiczów Warszawa”, „prawnik franki Wrocław”, „kancelarie frankowe Poznań”… W wyszukiwarce pojawia się wiele zapytań związanych z kredytami we franku szwajcarskim. Wiele z nich to zapytania o adwokatów lub radców prawnych w wybranym mieście. Jednak warto podkreślić, że nie musimy wybierać kancelarii frankowej z naszej miejscowości. Wiele kancelarii oferuje prowadzenie sprawy dotyczącej unieważnienia umowy kredytów frankowych na terenie całej Polski. Dzięki temu możemy poszukać dobrego prawnika, który może okazać się skuteczniejszy niż lokalnie działająca kancelaria.

Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej jest pierwszym krokiem do zakończenia problemów z kredytem frankowym.
Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej jest pierwszym krokiem do zakończenia problemów z kredytem frankowym.

5. Porozmawiaj z prawnikiem przed powierzeniem mu swojej sprawy frankowej

Rozmowa z prawnikiem specjalizującym się w sprawach frankowych może okazać się najważniejszym punktem przy wyborze kancelarii. Pozwoli nam przekonać się czy adwokat lub radca prawny nam odpowiada. Niektóre kancelarie dla frankowiczów oferują darmową analizę umowy kredytowej. Możemy wykorzystać tę okazję, żeby poznać nasze szanse w sprawie przeciwko bankowi. Dzięki temu podejmiemy świadomą decyzję, czy chcemy pozywać nasz bank i będziemy mogli lepiej przygotować się do procesu. 

Jest to także dobry moment na poznanie podejścia naszego prawnika do sprawy. Podczas wstępnych rozmów warto zapytać się wprost o kwestie związane z procesem. Uczciwy prawnik w większości wypadków nie będzie mógł powiedzieć, że nasza sprawa będzie łatwa i szybka. Oczywiście w tym momencie większość spraw frankowych kończy się sukcesem frankowiczów, jednak zdarzają się przypadki, w których sądy biorą stronę banków. Warto także pamiętać, że wciąż większość sporów sądowych dotyczących kredytów CHF trwa latami. Jeżeli więc kancelaria frankowa zapewnia nas, że za dwa miesiące będziemy wolni od kredytu, powinna zapalić się czerwona lampka.

Przy okazji rozmowy powinniśmy dopytać się o koszty związane ze sprawą. Wynagrodzenie będzie zależne od wielu czynników, jednak pojawią się też wydatki niezależne od kancelarii. Wchodzą w to między innymi opłaty sądowe (do 1000 zł) i opłaty od pełnomocnictwa (17 zł). Może pojawić się również konieczność wpłaty zaliczki dla biegłego. Jest to wydatek w granicach 1000-2000 zł. Co ważne, w przypadku prawomocnej wygranej, te wydatki zostaną nam zwrócone przez bank.

Dobra kancelaria frankowa to klucz do unieważnienia kredytu CHF

Powyższe porady powinny ułatwić Ci wybranie odpowiedniej pomocy prawnej. Znalezienie odpowiedniego prawnika może wydawać się trudnym i długim procesem, jednak nasza praca może zostać nagrodzona uwolnieniem się od kredytu frankowego. Warto także pamiętać, że przez osłabiający się kurs złotego raty naszego kredytu mogą rosnąć. Unieważnienie niezgodnego z prawem kredytu frankowego pomoże nam uniknąć tego zagrożenia.

Oferujemy pomoc frankowiczom z całej Polski

Napisz do nas, jeżeli zastanawiasz się nad pozwaniem banku. Od 2016 roku pomagamy frankowiczom unieważniać kredyty frankowe i odzyskiwać nadpłaty. Oferujemy rzetelne stawki i pomagamy na terenie całej Polski. Oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą analizę umowy kredytowej. Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących kredytów frankowych przeciwko większości dużych banków. Powiemy, czego możesz oczekiwać, jeśli zdecydujesz się pozwać bank. Napisz do nas na adres: kancelaria@chudzikowski.pl, prześlij zapytanie za pośrednictwem strony www.frankowicze.chudzikowski.pl lub zadzwoń pod numer 71 333 90 90.

Mogą również zainteresować Cię inne artykuły:

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Plac Powstańców Śląskich 8/3 
53-314 Wrocław

Dane do faktury

Kancelaria Chudzikowski S.K.A.
NIP 899–291–43–44
Pl. Powstańców Śląskich 8/3
53–314 Wrocław

Odwiedź nas na Facebooku

Nr konta w Nest Banku 24 2530 0008 2041 1071 5731 0001

    * Pola wymagane

    Kancelaria Chudzikowski S.K.A. | kontakt: kancelaria@chudzikowski.pl | 2022 © all rights reserved

    Call Now Button